شرکت پیشگام صنعت ابزار علاوه بر تأمین مواد، اتصالات و دستگاه‌ها، در زمینه تهیه ابزار مورد نیاز برای انجام فرایند هات‌تپ و انسداد دارای تجربه می‌باشد. ما برای تسهیل و رساندن منابع مورد نیاز به محل عملیات شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن، تجهیزات هات‌تپ و انسداد خود را در شبکه گسترده‌ای از مکان‌ها مستقر کرده‌ایم. همچنین جهت تحقق حداکثر میزان رضایت مشتری تمام مراحل طراحی، ساخت، بازسازی و فروش اتصالات، تجهیزات و مواد را در محل انجام پروژه ارائه می‌شود. 
پیشگام صنعت ابزار علاوه بر انجام عملیاتهای هات‌تپ  به شیوه‌ی سنتی، توانایی انجام عملیات‌های متنوعی از جمله هات‌تپ آفست، زاویه دار، خم و زاویه دار را نیز داراست. کاربر می‌تواند روی خطوط لوله با ترکیبات مواد گوناگون عملیات هات‌تپ انجام دهد.
انجام انواع اقسام عملیات‌های انسداد خطوط لوله دیگر قابلیت شرکت پیشگام صنعت ابزار است. هنگام نیاز به توقف‌های کوتاه، ما دارای ابزارهای جداسازی خود مهار کننده همچون یک ابزار اضطراری ایمنی هستیم که مانع ترشح محتویات احتراق‌آور لوله به خط می‌شود. 
تکنیسین‌های مجرب ما آموزش‌های لازم برای انجام خدمات هات‌تپ، انسداد و سایر خدمات را دیده‌اند. تمامی تکنیسن‌های ما به لحاظ ذهنی مطمئن، آموزش دیده در حوزه‌های خطوط لوله، و بقاء در آب بوده و صلاحیت خود را از مراکزی که آموزش‌های تخصصی را در این زمینه ها می دهند کسب کرده اند.

ما در زمینه هات تپ دارای توانایی‌های زیر هستیم:

- در سایزهای 5/0 اینچ تا 60 اینچ.
- عملیات تا دمای 470 درجه سانتیگراد
- عملیات تا فشار psi3500
- قابلیت پیش روی ماشین تا 200 اینچ

جنس لوله‌هایی که هات تپ بر روی آن‌ها مقدور است:

- فولاد کاربنی
- فولاد ضد زنگ
- آهن چدنی و نشکن
- نیکل
- آلیاژهای ویژه و غیر معمول exotic
- Pvc ها
- پلی اتیلن
- لوله بتنی- سیلندری پیش‌تنیده
- لوله بتنی تقویت شده

همچنین در زمینه انسداد دارای قابلیت‌های زیر هستیم:

- از سایز 5/0 تا 48 اینچ
- عملیات تا فشار psi3500
- عملیات تا دمای 470 درجه سانتیگراد

انواع انسداد:
- سر محور
- سر تاشو
- انسداد خطوط مستقیم
- انسداد کیسه‌ای